Zimowy niezbędnik kierowcy

  Zanim poranny mróz pomaluje szybę samochodu, a śnieg zasypie drogi „zaopatrzmy” swój samochód w niezbędne akcesoria, które pozwolą nam bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu małych i dużych podróży. Często przy pierwszych mrozach, które „zaskakują” kierowców jesteśmy świadkami używania kart bankomatowych jako skrobaczek czy manipulowania przy zamarzniętych zamkach. Czas ucieka, auto rozgrzewa się powoli, a my już jesteśmy zmarznięci i spóźnieni. Gdy temperatura spada poniżej 18 stopni Celsjusza spora część pojazdów stoi unieruchomiona przysparzając kłopotów swoim użytkownikom. Tankujmy do pełna, przeglądajmy akumulatory i regularnie wymieniajmy świece.
  Na szczęście przy odrobinie zapobiegliwości i zdrowym rozsądku możemy uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji. Wystarczy wcześniej zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria samochodowe: skrobaczki, odmrażacze do szyb i zamków. Odmrażacze rozpuszczają zmarzlinę i zbierają drobiny lodu z wycieraczek, aby zapobiegać porysowaniu szyb. Odmrażacze do zamków zapobiegają ponownemu zamarzaniu i korodowaniu elementów zamka. Mata zabezpieczająca przed zamarzaniem szyby czołowej jednocześnie zabezpiecza szybę i wycieraczki przed osadzaniem lodu i śniegu. Zyskujemy czyste szyby bez zarysowań i oszczędzamy cenny czas. Pamiętajmy o zakupie płynu do spryskiwaczy – pełny zbiornik wysokogatunkowego preparatu, dostosowany do panującej pory roku o najniższej temperaturze krzepnięcia to gwarancja dobrej widoczności i bezpieczeństwa.
   Nawet najmniejszy bagażnik zmieści szczotkę z naturalnym włosiem, która usunie śnieg nie rysując powierzchni, jak ma to miejsce przy użyciu zmiotek kuchennych. Możemy zaopatrzyć się w produkty 2w1, takie jak szczotko-skrobaczka.
    Proces zabezpieczania przed zimą należy rozpocząć już późną jesienią. W celu zabezpieczenia pojazdu przed wilgocią warto zainwestować w niechłonne, gumowe dywaniki, które zabezpieczają tapicerkę przed wodą, błotem i śniegiem. Dobrym pomysłem są również woreczki pochłaniające wilgoć i preparat chroniący przed wewnętrznym parowaniem szyb. Dodatkowo posmarowane preparatem na bazie silikonu uszczelki – nie przymarzną do karoserii.
   Wyruszając na zimowy wypoczynek poza miejsce zamieszkania należy dodatkowo zakupić kable rozruchowe, saperkę i linę holowniczą. W polskich górach przydadzą się również łańcuchy śniegowe. Zakładając łańcuchy ważne, aby stosować się znaków drogowych oraz wcześniej w przydomowym garażu nauczyć się je stosować.
  Przygotuj się do zimy z Rolmasz Żary, aby cieszyć się nią jak dziecko.

W tym roku to my zaskoczmy zimę:)