Ranking najlepszych kompresorów przemysłowych

Kompresor to rodzaj sprężarki, który służy do sprężania i dostarczania powietrza. Pobierane jest ono z otoczenia, a następnie jest wtłaczane przez tłok do zbiornika, skąd może być dystrybuowane od różnych urządzeń i narzędzi. Jak wybrać odpowiedni kompresor? Najważniejsze parametry urządzenia i ranking najlepszych modeli przedstawiamy w artykule! 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kompresora? 

Jednym z parametrów, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kompresora, jest objętość zbiornika. Jest ona bowiem decydująca dla nieprzerwanej pracy sprężarki. W przypadku zastosowań przemysłowych, gdzie kompresor jest używany nieprzerwanie przez kilka godzin w ciągu dnia, wymagany jest specjalistyczny sprzęt, dlatego warto wówczas zainwestować w model o pojemności zbiornika wynoszącej ok. 150 - 200 l

Istotne jest także ciśnienie pracy kompresora, które ma bezpośredni wpływ na jego moc. Profesjonalne kompresory przemysłowe powinny mieć wartość powyżej 10 bar, jednak najpopularniejsze są te o ciśnieniu równym 13 lub 15 jednostek. Ważnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na jakość pracy firmy jest również wydajność urządzenia. Im wyższa wartość tego parametru, tym urządzenie będzie pracować dokładniej, efektywniej  i dłużej. Wydajność sprężarki musi być współmierna do wymagań jednostki produkcyjnej i związana z jej ciśnieniem roboczym. Ma ona również decydujące znaczenie dla ekonomicznego funkcjonowania przedsiębiorstwa, ponieważ źle dobrana sprężarka zwiększa ryzyko nadmiernego zużycia energii i kosztownego serwisowania. Ponadto zły typ kompresora może być niekompatybilny z urządzeniami przemysłowymi.

Ranking najlepszych kompresorów przemysłowych 

Na wielu rankingach najlepszych sprężarek przemysłowych królują kompresory Kupczyk. Modele o pojemności powyżej 150 l świetnie sprawdzą się przy bardziej wymagających pracach, niezależnie od branży. Urządzenia wyposażone są w żeliwny cylinder, tłoki ze stopu aluminium, zawory ze stali nierdzewnej, chłodnicę powietrza, koło pasowe zapewniające optymalne chłodzenie sprężarki czy wolnoobrotową pompę NB10, która zapewnia dłuższą żywotność 1250 obrotów/min.

Wśród polecanych produktów znajdują się także kompresory Walter oraz AirPress. Wszystkie z nich charakteryzują się świetną wydajnością, niezawodnością pracy oraz odpornością na duże obciążenia. 

Szukasz kompresorów Kupczyk w Żarach? Sprawdź ofertę naszego sklepu! Oferujemy ponadto sprężarki firmy Walter i szeroką ofertę narzędzi pneumatycznych, które znacznie usprawnią Twoją codzienną pracę.