Ogrodzenia panelowe i siatkowe – montaż i zastosowanie.

Posesję można ogrodzić na wiele różnych sposobów. Sklepy budowlane oferują bowiem bogaty wybór rozmaitych ogrodzeń, które występują w wielu wariantach, mniej lub bardziej wyszukanych. Najczęściej jednak dzielą się one na dwa rodzaje: panelowe i siatkowe. Jak przebiega ich montaż oraz jakie mają zastosowanie? Który rodzaj warto wybrać?

Czym charakteryzują się ogrodzenia panelowe i siatkowe?

Ogrodzenia panelowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Mogą zostać zamontowane zarówno razem z podmurówką, jak i bez. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, która uważana jest za ich największą zaletę. Wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozerwanie czy deformację, a także na szkodliwe czynniki środowiska atmosferycznego oraz korozję. Stosowane są przede wszystkim do ogradzania linii bocznej posesji oraz jej frontu. Ich montaż jest niezwykle prosty i szybki – można z powodzeniem przeprowadzić go samodzielnie. Jeśli szukasz narzędzi warsztatowych w Żarach, które pomogą Ci w pracach związanych z montażem ogrodzenia panelowego, to sprawdź ofertę naszego sklepu, który prowadzi także sprzedaż internetową!

Alternatywą dla ogrodzeń panelowych są ogrodzenia siatkowe. Występują one w dwóch wariantach, które różnią się od siebie budową – na tej podstawie wyróżnia się siatkę plecioną oraz zgrzewaną. Ich montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga nawet specjalnego przystosowania podłoża. Choć ogrodzenia siatkowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, to niestety wykazują podatność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu znajdują zastosowanie główne w miejscach, które nie wymagają szczególnej ochrony, m.in. na terenach rekreacyjnych, takich jak boiska czy publiczne parki.

Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać?

Przed wyborem ogrodzenia warto przeanalizować kilka kwestii – jest to bowiem inwestycja długoterminowa, dlatego decyzja zakupowa powinna być dobrze przemyślana. Jego rodzaj powinien być dostosowany nie tylko do indywidualnych wymagań  dotyczących ochrony posesji, lecz także do ogólnej estetyki miejsca. Ze względu na swoje walory wizualne, wytrzymałość oraz niezwykle prosty montaż, częściej polecane są ogrodzenia panelowe. Nie znaczy to jednak, że te wykonane z siatki nie sprawdzą się w ogóle! Jedno jest pewne: gwarancją odpowiedniego wyboru jest dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb oraz cech charakterystycznych obu rodzajów ogrodzeń.