Najpopularniejsze narzędzia warsztatowe

W każdym warsztacie – zarówno w tym profesjonalnym, jak i domowym – muszą znaleźć się odpowiednio dobrane narzędzia. Choć ich wybór w dużym stopniu uzależniony jest od rodzaju przeprowadzanych prac, istnieje kilka rodzajów narzędzi, które powinien posiadać każdy majsterkowicz! Pozwalają one na przeprowadzenie większości drobnych prac remontowo-budowlanych, dlatego warto zawczasu w nie zainwestować. Przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych z nich!

Jakie są najpopularniejsze ręczne narzędzia warsztatowe?

Dobór narzędzi warsztatowych to kwestia bardzo indywidualna. Niemniej jednak istnieje kilka rodzajów narzędzi, które uważane są za niezbędnik w każdym warsztacie. W podręcznej skrzynce majsterkowicza powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • śrubokręty – najlepiej od razu zainwestować w zestaw kilku z nich – mniejszych, większych, płaskich czy krzyżakowych. Alternatywą jest zakup jednego śrubokrętu z wymiennymi końcówkami, które z pewnością poradzą sobie z każdymi wkrętami,
  • klucze warsztatowe – bez nich ciężko wyobrazić sobie przeprowadzanie codziennych prac remontowo-budowlanych. Dla maksymalnej wygody oraz oszczędności pieniędzy warto zakupić specjalny komplet kluczy, który zawiera wiele uniwersalnych elementów,
  • młotek i kombinerki – na początek wystarczy jeden młotek ciesielski, który umożliwia także wyrywanie gwoździ z drewna. Kombinerki natomiast przydadzą się do prac elektrycznych czy remontowych,
  • poziomica i miarka składana – są to niezbędniki, bez których precyzyjna kontrola oraz wymiarowanie przeprowadzanych prac byłoby ciężkie.

Oczywiście dodatkowo warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, takie jak latarka czołówka czy zestaw wytrzymałych noży. Ich posiadanie z pewnością ułatwi codzienną pracę w warsztacie.

W co jeszcze warto zainwestować?

Narzędzia ręczne to nie wszystko! W większości warsztatów nieocenioną pomocą mogą okazać się także urządzenia elektryczne lub pneumatyczne. Jednym z nich jest lutownica do elektroniki wraz z niezbędnymi akcesoriami, która umożliwi samodzielną naprawę sprzętu elektronicznego. Przydatna jest także szlifierka stołowa o uniwersalnym zastosowaniu. Osobom nieco bardziej doświadczonym polecamy również zainwestowanie w wiertarkę z udarem pneumatycznym, czyli młotowiertarkę – jest to urządzenie bardziej wszechstronne niż klasyczna wiertarka udarowa. Kompleksową ofertę narzędzi pneumatycznych w Żarach znajdziesz w naszym sklepie Rolmasz. Oferujemy także bogaty wybór elektronarzędzi, które z pewnością zainteresują wszystkich majsterkowiczów.

Z wymienionymi wyżej narzędziami z pewnością podołasz każdym pracom remontowo-budowlanym! Warto jednak pamiętać o odpowiednim urządzeniu warsztatu – tak, aby każdy element znajdował się w ściśle określonym, bezpiecznym miejscu.