Jak wybrać odpowiedni rodzaj węża technicznego?

Węże techniczne stosowane są niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Są to elastyczne elementy, które służą do transportu różnorodnych substancji. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, przez co możliwe jest dopasowanie ich bezpośrednio do właściwości i specyfikacji transportowanego płynu. Jak wybrać odpowiedni wąż techniczny? Podpowiadamy w artykule!

Rodzaje i właściwości węży technicznych

Ze względu na warunki panujące w otoczeniu węży technicznych, muszą one wykazywać się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością – m.in. na drgania czy uszkodzenia mechaniczne. Często wykorzystywane są do transportowania niebezpiecznych środków chemicznych lub substancji pod bardzo dużym ciśnieniem, dlatego też ich odpowiedni dobór jest niezwykle ważny.

Istnieje kilka rodzajów węży technicznych, które różnią się od siebie przeznaczeniem. Wyróżnić można zatem wytrzymałe i elastyczne węże do wody, węże do środków ochrony roślin, odporne na działanie nawozów płynnych, węże igielitowe, które służą do transportu substancji spożywczych i lekkich chemikaliów oraz węże olej-benzyna, niezbędne w przemyśle motoryzacyjnym. Jeśli potrzebujesz któregoś z nich, zajrzyj do naszego sklepu – oferujemy sprzedaż węży technicznych w Żarach i online!

Wybór węża technicznego – na co zwrócić uwagę?  

Należy pamiętać o tym, że wąż techniczny nie może być wybrany przypadkowo! Przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie zastanowić się nad tym, do czego będzie on wykorzystywany. Istotne jest także przeanalizowanie najważniejszych parametrów produktu, takich jak materiał wykonania, przeznaczenie, zakres temperatur czy ciśnienie. Koniecznie należy zwrócić uwagę na jego średnicę i wybrać rozmiar, który będzie pasował do posiadanego urządzenia.

Węże techniczne muszą charakteryzować się wysoką jakością wykonania, dlatego zawsze należy kupować je w sprawdzonym miejscu. Sposób produkcji oraz specyfikacja zastosowanych materiałów wpływa bowiem bezpośrednio na ich funkcjonalność, dlatego nie warto ryzykować!