Gwoździarki i osadzaki – Rawlplug.

Gwoździarki i osadzaki to narzędzia, które stanowią nieocenioną pomoc w każdym warsztacie – zarówno profesjonalnym, jak i tym domowym. Mają uniwersalne zastosowanie, przez co wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu. W Polsce szczególną popularnością cieszą się te, które produkowane są przez firmę Rawlplug, czyli międzynarodową grupę, która jest producentem elektronarzędzi, narzędzi, elementów złącznych i zamocowań. W artykule opisujemy charakterystykę gwoździarek i osadzarek oraz przyglądamy się ofercie Rawlplug!

Co warto wiedzieć o gwoździarkach?

Gwoździarki, nazywane potocznie pistoletami do gwoździ, to urządzenia, które pozwalają na wbijanie gwoździ w bardzo szybkim tempie, bez konieczności ręcznego przybijania. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie modele wyposażone są w duże magazynki, które są w stanie zmieścić nawet kilkaset sztuk gwoździ. Ze względu na sposób zasilania, dzielą się na:

  • gwoździarki pneumatyczne – działają one w oparciu o sprzężone powietrze, które wytwarzane jest przez sprężarki powietrza,
  • gwoździarki akumulatorowe – zasilane są przez akumulator, którego pojemność najczęściej wynosi ok. 5 Ah, co pozwala na wbicie średnio 500 gwoździ,
  • gwoździarki gazowe – wyposażone są w niewielki zbiorniczek z gazem propan-butan oraz baterię. Stanowią najbardziej profesjonalny wariant urządzenia oraz dysponują bardzo dużą energią strzału.

Czym są osadzaki?

Osadzaki natomiast to urządzenia służące do montażu bezpośredniego. Umożliwiają mocowanie przy użyciu łączników ze stali, które aplikowane są bezpośrednio do wnętrza powierzchni (najczęściej stalowej lub betonowej). Do tego celu wykorzystywane są specjalnie zaprojektowane gwoździe lub kołki gwintowane. Podobnie jak w przypadku gwoździarek, osadzaki występują w kilku wariantach, które różnią się od siebie stosowanym źródłem energii. Na podstawie tego wyróżnić można:

  • osadzaki gazowe – wyposażone w pojemnik z gazem, charakteryzują się dużą szybkością działania,
  • osadzaki prochowe – do działania wykorzystują specjalne naboje, a wyróżniają się prostą obsługą, łatwą konserwacją i jednocześnie wysoką efektywnością pracy.

Te i inne narzędzia warsztatowe w Żarach kupisz w naszym sklepie Rolmasz, który oferuje ciekawy asortyment urządzeń i akcesoriów znanych oraz cenionych producentów.

Gwoździarki i osadzaki – oferta firmy Rawlplug

Rawlplug to firma z wieloletnim doświadczeniem, która nieustannie udoskonala swoją ofertę. Dzięki temu w jej asortymencie znaleźć można bogaty wybór gwoździarek i osadzaków w wielu wariantach. Poszczególne modele różnią się od siebie podłożem, na którym mogą pracować, a co za tym idzie – zastosowaniem. Urządzenia dostępne są w zestawie ze specjalistycznymi akcesoriami, razem z którymi tworzą kompletny system.

Produkty Rawlplug wytwarzane są w jednych z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych w Europie. Producent kieruje swoją ofertę do inżynierów, projektantów i konstruktorów, a proponowane urządzenia zapewniają maksymalny komfort pracy, jej efektywność oraz oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo.