Dlaczego odpowiednio dobrane ubranie robocze jest tak ważne?

Ubranie robocze jest strojem, zastępującym codzienny strój pracownika. Jego zadaniem jest ochrona przed substancjami szkodliwymi dla zdrowia, z którymi pracownik ma styczność w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Odzież robocza jest wymagana także wtedy, gdy w zakładzie pracy przestrzegane jest zachowywanie sterylnej czystości lub jeśli na skutek wykonywanych obowiązków codzienny strój pracownika uległby zniszczeniu. Do odzieży roboczej zaliczają się między innymi rękawice, kaski, okulary, obuwie, fartuchy, spodnie i koszule. Ubranie robocze powinno być odpowiednio dopasowane do wagi oraz wzrostu pracownika nie tylko po to, aby zapewnić mu maksymalną ochronę, lecz również maksymalny komfort pracy. Nie powinno krępować ruchów – pracownik musi czuć się nim swobodnie. Musi być również dobrane do rodzaju wykonywanych przez niego obowiązków i panujących warunków w miejscu pracy. Więcej o znaczeniu ubrań roboczych znajdziesz w naszym wpisie.

 

 

Odpowiednio dobrane ubranie robocze zapewni maksymalną ochronę pracownika

Przede wszystkim odpowiednio dobrane ubranie robocze będzie trwałe i wytrzymałe, zapewniając pracownikowi maksimum bezpieczeństwa podczas wykonywania ciężkich, fizycznych prac. Aby ubranie robocze nie było narażone na przetarcie czy rozdarcie produkuje się je z wytrzymałych materiałów, takich jak czysta bawełna lub mieszanka bawełny z tworzywami sztucznymi: włóknami poliestrowymi bądź poliamidowymi. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz między innymi wytrzymałe, a zarazem wygodne polarowe bluzy robocze oraz flanelowe robocze koszule, a także ortalionowe kurtki. W miejscach szczególnie podatnych na uszkodzenia odzież robocza posiada dodatkowe wzmocnienia, podwójny szew lub ochraniacze, osłaniające ciało przed uszkodzeniami.  

Dopasowana odzież robocza gwarantuje komfort pracy

Co niemniej ważne, odpowiednio dobrane ubranie robocze gwarantować będzie, obok bezpieczeństwa, bardzo duży komfort pracy. Zapewnią go tkaniny ułatwiające cyrkulację powietrza i wchłaniające pot, wchodzące w skład materiałów, używanych do produkcji odzieży roboczej. Dzięki nim nawet intensywny wysiłek fizyczny w stroju roboczym nie powoduje nieprzyjemnych odczuć. Komfort pracy to także wygoda, dlatego oferowane przez nas spodnie robocze posiadają dużą ilość kieszeni oraz przegródek na narzędzia, niezbędne w trakcie do pracy.

Na końcu warto wspomnieć, że ubranie robocze powinno dobierać się nie tylko do cech fizycznych danego pracownika, lecz przede wszystkim do charakteru wykonywanej przez niego pracy, gdyż tylko odzież robocza, używana zgodnie z przeznaczeniem, jest w stanie zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo. Dlatego oferowana przez nas odzież posiada oznakowania graficzne, informujące użytkownika, w jakich warunkach może być używana. Na przykład znak graficzny, przedstawiający parasol oznacza, że ubranie robocze uchroni nas przed deszczem, a płatek śniegu sygnalizować będzie ochronę przed niskimi temperaturami.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.