Co powinno znaleźć się w każdym domowym warsztacie?

Domowy warsztat to świetna opcja dla wszystkich osób, które chcą oszczędzić na zatrudnianiu fachowców do usuwania drobnych usterek i awarii. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet świetny majsterkowicz nie poradzi sobie z naprawą bez posiadania odpowiednich narzędzi. Co więc powinno znaleźć się w każdym domowym warsztacie? Podpowiadamy w artykule!

Dlaczego warto samemu naprawiać domowe usterki?

Wiele osób, w przypadku pojawienia się drobnej usterki w domu, decyduje się na samodzielną naprawę. Jest to świetna opcja, która pozwala przede wszystkim na oszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Często awarie, nawet te, które z pozoru wydają się trudne do usunięcia, można łatwo naprawić – czerpiąc wiedzę np. ze stron internetowych czy poradników wideo.

W jakie narzędzia należy zainwestować?

Należy pamiętać o tym, że naprawienie większości usterek domowych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Bez nich usunięcie usterki byłoby nie tylko trudne, lecz także bardzo czasochłonne. Z łatwością można znaleźć je w większości sklepów stacjonarnych i internetowych – jeśli szukasz narzędzi warsztatowych w Żarach, sprawdź ofertę naszego sklepu, który prowadzi także sprzedaż online! Wśród tych, które stanowią absolutny niezbędnik w każdym domowym warsztacie, wymienić można:

  • śrubokręty – najlepiej jest posiadać kilka rodzajów śrubokrętów, m.in. duży, mały, krzyżakowy oraz płaski,
  • młotek – do zastosowania amatorskiego świetnie sprawdzi się tzw. młotek ciesielski, który pozwala także na szybkie wyrywanie gwoździ z drewna,
  • kombinerki – przydają się do pracy z gwoździami czy kablami elektrycznymi,
  • piła – warto wybrać piłę do drewna lub piłę ramową,
  • miarka składana – pozwala na precyzyjne mierzenie oraz zaznaczanie odpowiedniej odległości,
  • nóż – najlepiej postawić na nóż z wymiennymi ostrzami dwustronnymi lub segmentowymi,
  • szpachelka – jest niezbędna przy pracach remontowych w domu, przydaje się m.in. do nanoszenia i wygładzania różnych mas szpachlowych,
  • klucz francuski lub szwedzki – znajdzie on zastosowanie w pracach hydraulicznych,
  • lutownica – świetnie sprawdzi się w przypadku naprawy kabli elektronicznych,
  • młotowiertarka – czyli wiertarka z udarem pneumatycznym. Jest bardziej wszechstronna od zwykłej wiertarki udarowej. Należy jednak pamiętać, aby dodatkowo zaopatrzyć się w odpowiednie wiertła!

Dodatkowo w swoim warsztacie warto zainstalować specjalny stół warsztatowy posiadający m.in. szuflady czy imadło - pozwoli to na lepszą organizację pracy i utrzymanie porządku.